2015-09-04
Cavaliada Future – nowe rozdanie

Zawody dzieci na kucach podczas cyklu imprez Cavaliada z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością. Choć same w sobie mają charakter show i zabawy, to bardzo dobrze wpływają na rozwój sportu najmłodszych w naszym kraju. To pokazuje rosnąca z roku na rok frekwencja na zawodach kwalifikacyjnych.

Przed kolejną ich odsłoną organizatorzy postanowili wprowadzić kilka zamian w zasadach samych rozgrywek, jak i w kwalifikacjach.

Oto one:

1.     Zmieniony został wiek uczestników – teraz Cavaliada Future to prawdziwi najmłodsi sportowcy - zawodnicy do 12 roku życia.

2.     Zarówno zawody, jak i kwalifikacje odbywać się będą w dwóch kategoriach uzależnionych od wzrostu konia, jakiego dosiada jeździec – mini do 130 cm i midi do 148 cm.

3.     Kwalifikacje mają być bardziej dostępne dla zawodników z całej Polski – stąd pięć kwalifikacji w różnych miejscach – od Małopolski po Pomorze i od Mazowsza po Wielkopolskę. Uwaga, nie trzeba jeździć na wszystkie, bo i tak liczą się trzy najlepsze wyniki.

4.     Same kwalifikacje odbywać się będą zarówno podczas zawodów ogólnopolskich (Michałowice, Jaszkowo, Wolica), jak i regionalnych (Józefin, Sopot) w ramach oddzielnych konkursów – nie jak dotąd podczas finału poszczególnych grup. To spowoduje, że rywalizacja będzie bardziej przejrzysta, a przy tym same kwalifikacje staną się bardziej widowiskowe.

5.     Nadal prawo startu bez kwalifikacji mają złoci medaliści Pucharów Polski i Mistrzostw Polski, ale już tylko z kategorii A1 i A2.

Zapraszamy do udziału i życzymy powodzenia. A potem do zobaczenia w Poznaniu, Lublinie i Warszawie.

Szczegóły w regulaminie dostępnym w zakładce DLA ZAWODNIKÓW na stronie internetowej CAVALIADY.