2015-10-18
Stu i szansa dla innych

Wczoraj Światowa Federacja Jeździecka zatwierdziła propozycje międzynarodowych zawodów w skokach przez przeszkody podczas Cavaliady Poznań 2015. W dniach od 10 do 13 grudnia skoczkowie zmagać się będą w trzech kategoriach CSI.

 

W CSI3*W do podziału jest blisko pół miliona złotych, o które najlepsi jeźdźcy ze Świata i Polski rywalizować będą w 13 konkursach. Najważniejszy  to  niedzielne Grand Prix  zaliczane nie tylko do Ligi Europy Centralnej Pucharu Świata ale także do rankingu światowego (LR) i Cavaliady Tour 2015/16 (CT). Dwa pozostałe rankingowe konkursy to piątkowa duża runda na klasycznych zasadach z rozgrywką (LR i CT) oraz bardzo lubiany przez publiczność konkurs Speed and Music (tylko LR). Jeśli mowa o szczególnie atrakcyjnych punktach programu, to nie można zapomnieć o czwartkowej potędze skoku i piątkowym Venus kontra Mars. Całe zawody trzygwiazdkowe podzielone są tradycyjnie na rundy: Małą 135 cm, Średnią 140-145 cm, i Dużą 145-160 cm. Weźmie w nich udział tylko 100 zawodników. Piszemy „tylko” bo poprzednie lata pokazały, że chętnych do przyjazdu do Poznania jest zawsze znacznie więcej.

W drugiej hali odbywać się będą zawody CSIYH1* - dla młodych sześcio i siedmioletnich koni oraz CSI1*.  Ta ostania kategoria to szansa dla mniej utytułowanych par do zdobycia doświadczenia  podczas jednej z najbardziej prestiżowych imprez jeździeckich w Europie. W jednej gwiazdce przewidziano dwie rundy – 120 i 130/135 cm. Tu pula nagród wynosi 50 000 PLN.

Zgłoszenia odbywają się poprzez System FEI. Polscy zawodnicy muszą wysłać je na adres zgłoszenia@pzj.pl.