2015-11-02
CAVALIADA Tour

Ponownie CAVALIADA Tour pośród oficjalnych serii FEI

Międzynarodowa Federacja Jeździecka (FEI) zatwierdziła regulamin tych rozgrywek na sezon 2015/16. Tym samym po raz drugi CAVALIADA Tour jest jedynym polskim cyklem z zasadami oficjalnie uznanymi przez FEI.

Regulamin bardzo zbliżony jest do tego, jaki obowiązywał w rok temu. Zawodnicy zmagać się będą w 5 konkursach kwalifikacyjnych (po dwa w Poznaniu i Lublinie, i jeden w Warszawie) oraz w finale, którym będzie Grand Prix Cavaliada Warszawa (28.02.2016).

Punkty bonifikacyjne za zajęte miejsca za każdym razem przyznawane będą 16 najlepszym jeźdźcom konkursu. O klasyfikacji końcowej decydują trzy najlepsze starty z pięciu kwalifikacji i punkty (z mnożnikiem razy dwa) z finału.

Do ponad 1,5 milionowej puli nagród wypłaconej w złotówkach, którą zawodnicy będą mogli wygrać w trzech CAVALIADACH w Poznaniu, Lublinie i Warszawie można jeszcze dodać pulę nagród dodatkowych za wygranie całego cyklu. W tym sezonie będzie to 75 000 PLN. Zwycięzca otrzyma z tego 20 000 PLN. Dodatkowa premia dla najlepszego Polaka to kolejne 20 000 PLN, a nagroda specjalna dla zawodnika do lat 21 wynosi 5 000 PLN. Jeśli więc cykl wygra polski młody jeździec, co byłoby miłą niespodzianką, to otrzyma 45 000 PLN premii.

Warto przypomnieć, że każdy z konkursów zaliczanych do Cavaliada Tour będzie też zaliczany do światowego rankingu, stąd pula nagród musi wynosić w nim co najmniej 98 000 PLN.

źródło: materiały prasowe,