2015-11-02
CLAAS Eventing Tour - emocje i adrenalina do końca

Halowy tor crossu w Poznaniu, Warszawie i Lublinie będzie równie dynamiczny jak w tradycyjnych konkursach WKKW. Wszystko to ramach CLAAS Eventing Tour.

 

Nie tak dawno ogłoszono powołanie CLAAS Eventing Tour, dzięki któremu polska publiczność po raz pierwszy obejrzy halowy cykl zawodów WKKW.  Krótka analiza opublikowanego właśnie regulaminu turnieju wskazuje, że emocje sportowe gwarantowane będą do samego końca.

 

CLAAS Eventing Tour zakłada dwie eliminacje – w Poznaniu i Lublinie oraz finał w Warszawie. Pierwsza eliminacja podczas CAVALIADY Poznań 2015 odbędzie się w randze Halowego Pucharu Polski WKKW Seniorów, w którym CNC1*, co wskazuje na prestiż turnieju.

 

W CLAAS Eventing Tour weźmie udział 10 zawodników. Można przypuszczać, że będą to najwyższej klasy polscy WKKWiści, ponieważ regulamin zapewnia prawo startu w cyklu medalistom Mistrzostw Polski Seniorów WKKW w 2015 roku oraz pięciu najlepszym zawodnikom klasyfikacji końcowej Pucharu Polski WKKW Seniorów 2015. Organizator CLAAS EVENTING TOUR ma prawo przyznać dwie dzikie karty.

 

Pula nagród, na którą składają się nagrody finansowe w poszczególnych zawodach oraz dodatkowa premia dla najlepszych zawodników klasyfikacji końcowej CLAAS Eventing Tour wyniesie 40.000 złotych.

 

Co prawda tylko w Poznaniu  w ramach CLAAS Eventing Tour zobaczymy pełną odsłonę WKKW, czyli próbę ujeżdżenia, skoków oraz cross, jednak lubelska i warszawska publiczność będzie również świadkiem dynamicznej i pełnej adrenaliny próby terenowej w nowej formule. Zgodnie z rekomendacjami Międzynarodowej  Federacji Jeździeckiej (FEI) w Lublinie i Warszawie rozegrane zostaną konkursy w dwóch rundach. Pierwsza runda odbędzie się według klasycznych zasad rozgrywania próby terenowej i konkursów dokładności, druga runda natomiast rozegrana zostanie na zasadach konkursu szybkości. Stąd o zwycięstwie w konkursie zadecyduje czas przejazdu, co zagwarantuje publiczności emocje do samego końca. Ze względu na bezpieczeństwo koni i jeźdźców przeszkody w decydującej fazie inaczej niż w tradycyjnej próbie crossu będą miał elementy ruchome.

 

CLAAS Eventing Tour zaprezentuje kibicom CAVALIADY możliwości WKKW. To świetna promocja tej prężnie rozwijającej się konkurencji jeździeckiej. Jeśli chcesz przekonać się jak bardzo emocjonujący jest to sport i poczuć adrenaliną związaną z próbą crossu, to najbliższa okazja już w grudniu na CAVALIADZIE Poznań 2015.

źródło: materiały prasowe,