2015-11-09
Zimowe powożenie tylko na CAVALIADZIE

Nieważne jaka będzie temperatura na zewnątrz, na arenie CAVALIADY jak zawsze będzie gorąco. Po raz kolejny sezon zimowy w powożeniu nabiera blasku dzięki Halowemu Pucharowi Polski w Powożeniu Zaprzęgami Parokonnymi.

 

W cyklu CAVALIADA Tour w HPP w Powożeniu będzie mogło wystartować sześciu zawodników. Z propozycji wynika, że „pewniakami”, którzy mogą się pojawić pucharowych rozgrywkach są trzej najlepsi zawodnicy w klasyfikacji Mistrzostw Polski w danej kategorii z roku rozgrywania HPPP. O udziale kolejnej trójki zadecydują oczywiście umiejętności sportowe przyprawione losem szczęścia. Dwóch kolejnych zawodników wyłonią zawody kwalifikacyjne do HPP, które odbędą się 5 grudnia na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich podczas zawodów towarzyskich CAVALIADA Prolog. Szósty zawodnik pojedzie na CAVALIADĘ Tour tzw. dzięki dzikiej karcie, którą otrzyma od organizatorów – Międzynarodowych Targów Poznańskich.

 

Halowy Puchar Polski w Powożeniu Zaprzęgami Parokonnymi jak zawsze związany jest z dużymi emocjami.  Zawody w hali to bliski kontakt z publicznością, która entuzjastycznie reaguje, dopinguje i nagradza zwycięzców. W tym roku w programie CAVALIADY Poznań mamy małą zmianę. Konkurs zręczności powożenia z elementami maratonowymi obejrzymy po raz pierwszy w czwartek, a nie jak do tej pory w piątek. Drugi konkurs zręczności powożenia z elementami maratonowym zobaczymy już tradycyjnie w sobotę.

 

Zawody w Poznaniu są pierwszą eliminacją HPP w Powożeniu Zaprzęgami Parokonnymi w ramach cyklu CAVALIADA Tour. Druga eliminacja odbędzie się w Lublinie (4-7 lutego 2016), a finał podczas CAVALIADY Warszawa (25-28 lutego 2016).

 

Przypomnijmy, że w ubiegłym sezonie po raz drugi zwycięzcą HPP w Powożeniu został Bartłomiej Kwiatek. Czy w tym roku zawodnik SLKS Książ i Stada Ogierów w Książu również podejmie się wyzwanie i weźmie udział w konkursie kwalifikacyjnym? Przekonamy się już wkrótce. 

żtód;mteriały prasowe MTP