2016-02-18
250 par na starcie

Emocjonująco zapowiadają się zawody z serii jeździeckiego Pucharu Polski w Dąbrówce koło Olsztyna.

 

104 zawodników na 182 koniach weźmie udział w IV kwalifikacji Halowego Pucharu Polski w skokach przez przeszkody w Dąbrówce Małej koło Olsztyna. Kolejnych 70 par wystartuje w dodatkowych konkursach w randze regionalnej. Tym samym w najbliższy weekend (19-21 02) w hali JKS U Robesonów kibice zobaczą ponad 250 koni.

Z pierwszej dziesiątki rankingu najbardziej prestiżowej kategorii HPP - seniorów będzie aż 7 zawodników: Leszek Gramza z KJ Agro-Handel Śrem, Adam Grzegorzewski z Agro-Aves Gajewniki (on prowadzi jednocześnie w kategorii młodych jeźdźców), Ewelina Szczepanik z Łodzi, Dawid Kubiak z SJT Gdańsk, Paweł Kaliciński z WKJ Warszawa, Marek Lewicki z KJ Czahary Pogorzelica i Maciej Kostrzewski z Krakowa. A że przed zawodnikami w tym sezonie HPP jeszcze trzy kolejne etapy, to do walki o końcowy sukces będą chcieli się też włączyć inni, jak chociażby wielokrotni mistrzowie Polski: Jacek Zagor (Nadwiślanin Kwidzin) i Grzegorz Kubiak (SJT Gdańsk). Wszyscy będą mieli okazję wykorzystać nieobecność lidera Jakuba Krzyżosiaka. Ten z kolei zapowiada, że powróci do rywalizacji podczas kolejnego etapu w Michałowicach.

 

Na starcie nie zabraknie też liderów kategorii: juniorów (Dalia Lehmann – Lehmann Sport Horses) i open (Magdalena Ziajkowska – Vena Sport Legionowo).

Konkursy codziennie rozpoczynać się będą o 7.30 i trwać będą do późnych godzin wieczornych. Te zaliczane do Pucharu Polski odbędą się niedzielę. Początek około godziny 11 (Grand Prix HPP seniorów około 15.00).

Najważniejsze sobotnie i niedzielne konkursy z komentarzem będzie można oglądać w HPPTV (dostęp przez stronę hpp.pzj.pl).

Lista zgłoszonych zawodników: https://zawodykonne.com/zawody/jksurobsonow/30/zgloszenia

 

Kolejne etapy HPP:

V kwalifikacja Michałowice koło Krakowa 11-13 marca

VI kwalifikacja Wolica koło Kalisza 18-20 marca

Finał – Dąbrówka Mała koło Olsztyna 1-3 kwietnia

 

Więcej o rozrywkach HPP (regulamin, kalendarz, programy zawodów, wyniki, rankingi, relacje TV) na www.hpp.pzj.pl

 

Na zdjęciach: Leszek Gramza z KJ Agro-Handel - zwycięzca III kwalifikacji w Jaszkowie i Martyna Rynkiewicz z LKJ Gałkowo – trzecia w klasyfikacji juniorów. Foto: Katarzyna Primel (primel.pl).

info.prasowe Tarant Events

organizatorem HPP jest Polski Związek Jeździecki