2016-02-23
Konie do tańca i do pożaru

Kadryl sulek, prezentacja ogierów zimnokrwistych, pokazy sikawek konnych
i tancerze francuskiej grupy pokazowej „Compagnie des Quidams odwzorowujący ruch rumaków to pozasportowe atrakcje, jakie warszawska publiczność zobaczy podczas Cavaliady, odbywającej się w dniach
25 – 28 lutego w hali COS Torwar.

 

FierS à Cheval” w wykonaniu „Compagnie des Quidams”

26.02 piątek 20:00 i 27.02 sobota 19:10

W piątek i sobotę odbędą się pokazy francuskiej grupy „Compagnie des Quidams”. Zespół tworzy dwudziestu artystów wykorzystujących w swoim show techniki teatralne, taneczne, muzyczne i cyrkowe. Grupa powstała w roku 1994 pod przewodnictwem jej późniejszego dyrektora artystycznego Jean-Baptiste Duperray. Ma w swoim repertuarze kilkanaście performance'ów, które prezentowano w ponad czterdziestu krajach w Europie, Australii, Azji czy Ameryce Południowej. W Warszawie zaprezentują program pod nazwą „FierS à Cheval”. Będzie to magiczna opowieść przy akompaniamencie muzyki i świateł, której bohaterami, będzie stado koni - symbole pokoju, czystości i duchowości.

 

Pokazy Polskiego Związku Hodowców Koni i Agencji Nieruchomości Rolnych

27.02 sobota 18:40

W sobotę na arenie Torwaru publiczność zobaczy pokazy przygotowane pod szyldem Polskiego Związku Hodowców Koni i Agencji Nieruchomości Rolnych. W programie show znajdzie się m.in. kadryl sulek, czyli układ choreograficzny koni zaprzęgniętych do lekkich pojazdów konnych, ruszających się w rytmie muzyki. Wśród atrakcji będzie także „poręcz” ogierów zimnokrwistych, czyli zaprzęg pokazowy stworzony z kilku lub nawet kilkunastu koni sprzężonych w jedną całość w wykonaniu koni ze Stada Ogierów Kętrzyn (SK Nowe Jankowice). Publiczność zobaczy też, jak przy pomocy konnych sikawek gaszono pożary ponad 100 lat temu. Będzie to też okazja, by przyjrzeć się starym uprzężom z kolekcji Moniki i Krzysztofa Szusterów. Najmłodsza liczy 110 lat, a najstarsza pochodzi z 1812 roku. Pokaz będzie wykonany przez druhów z Ochotniczej Straży Pożarnej z Okuniewa, przy dźwiękach prawdziwej orkiestry strażackiej z OSP Okuniew z gminy Halinów. Sikawkami konnymi powozić będą czołowi polscy zawodnicy tradycyjnego powożenia: Paweł Andrzejewski, Marek Doruch, Jacek Jantoń, Julian Pawlikowski, Justyna Przyborowska, Wiesław Sadowski, a pokaz przygotuje i poprowadzi Krzysztof Szuster. Partnerami wydarzenia są: SO Kętrzyn – SK Nowe Jankowice, Gmina Halinów, OSP Okuniew, Stadnina i Muzeum - M.K.Szuster oraz hodowcy Wiesław Sadowski i Jacek Jantoń.

 

 

Cavaliada Warszawa to impreza jeździecka w randze Finału Ligi Europy Centralnej Pucharu Świata w skokach przez przeszkody, która odbywa się od 25 do 28 lutego
w Hali COS Torwar. Podczas imprezy zostaną także rozegrane konkursy ogólnopolskie w ujeżdżeniu, powożeniu, wszechstronnym konkursie konia wierzchowego, zawody dzieci na kucach. Imprezie towarzyszą targi sprzętu jeździeckiego. Organizatorem Cavaliady Warszawa są Międzynarodowe Targi Poznańskie i Polski Związek Jeździecki.

źródło.info.prasowe MTP