2016-04-25
Majówka z Koniem już w ten weekend

To będzie wielkie jeździeckie święto.

Już po raz trzynasty miłośnicy koni z poznańskiego osiedla Szczepankowo-Spławie zapraszają na imprezę o nazwie Majówka z Koniem. Po raz drugi odbędzie się ona w nietypowym, bo kwietniowym terminie. W najbliższy weekend nie zabraknie jeździeckich emocji.

Jak zawsze lista zgłoszonych uczestników jest imponująca. W akcji zobaczymy blisko 100 zawodników na prawie 200 koniach. Wśród nich wiele sław polskiego jeździectwa jak chociażby: Marek Lewicki (mistrz Polski 2013) i Małgorzata Ciszek-Lewicka (2 w GP Majówki, pierwsza w potędze skoku w 2015 roku – oboje Czahary Pogorzelica), Jacek Bobik (dwukrotny mistrz Polski), Jan Bobik (brąz w MP MJ - obaj Dragon Nowielice), Łukasz Wasilewski (zwycięzca Pucharów Narodów w Rydze i Moskwie - Canex Dog Przybyszewo), Hubert Kierznowski (zwycięzca konkursu zaliczanego do Longines Rankings na CSI4* Poznań -  KJ Kietlów), Leszek Gramza (4 w HPP seniorów – Agro-Handel), Łukasz Brzóska (dwukrotny zwycięzca Top Four – KJ Miralex Jakubowo), Wojciech Dahlke (złoty medalista Światowych Igrzysk Młodzież - Kłos Budzyń) czy Dajana Pawlicka (KJ Agro-Handel Śrem– złota w HPP juniorów).

 

Zmagania sportowe trwać będą codziennie od 8:00, jednak kibicom zwracamy uwagę na najbardziej atrakcyjne punkty programu.

W sobotę to konkurs klasy C, na zasadach konkursu dwufazowego z drugą fazą szybkości. Bardzo ciekawie będzie wieczorem. Przy sztucznym oświetleniu najpierw w konkursie równoległym (dwa identyczne parkury obok siebie – wygrywa ten, kto jest pierwszy na mecie) zmierzą się drużyny Smerfów i Minionków. Jak się łatwo domyśleć, w te postacie wcielą się dzieci na kucach. Po nich do rywalizacji w konkursie barier (potęgi skoku) przystąpią zawodowcy.

W niedzielę odbędzie się główny konkurs zawodów Grand Prix. Przed nim ciekawy konkurs szybkości. Tego dnia nie zabraknie też dzieci na kucach. Tegoroczny element pokazowy to występ grupy AMM ARCHERY - łuczników konnych z Białegostoku, których umiejętności potwierdzają medale mistrzostw Europy oraz wygrane w prestiżowych zawodach w Korei i USA.

 

Atrakcji nie zabraknie też na obrzeżach hipodromu. Tam odbywać się będą pokazy ratownictwa drogowego, będą liczne stoiska handlowe i gastronomiczne, plac zabaw dla dzieci, przejażdżki na kucykach oraz warsztaty łucznicze. W sobotę wieczorem będzie można posłuchać standardów muzyki pop i rock w wykonaniu zespołu Nocny Etat.

Program imprezy na www.majowkazkoniem.pl

Na zdjęciu Małgorzata Ciszek-Lewicka. Wraz z mężem Markiem Lewickim prowadzi klub Czahary Pogorzelica. A  że pochodzi z Poznania, jest wierną uczestniczką Majówki z Koniem. W zeszłym roku wygrała potęgę skoku i była druga w Grand Prix.

info.prasowe Tarant Events