2016-05-12
Grand Prix Michałowic

Grand Prix Michałowic w ramach PLJ przebiegało pod dyktando gospodarzy. Zawodnicy KJK Szary Joanna Tłuszcz na Figaro i Michał Ziębicki na Heartbreakerze zajęli odpowiednio 1 i 2 miejsce.

Do rozgrywki dostało się aż 10 par, a trzy z nich również po raz drugi pokonało parkur bezbłędnie. Trzecie miejsce zajął Krzysztof Mazur na koniu Allilyah z KJ Legia Warszawa.
Na pozycji lidera umocnił się Andrei Shalohin z KJ Zbyszko, który dzisiaj zajął 8 miejsce druga jest Joanna Tłuszcz. Warto przypomnieć, że ona doskonale spisywała się w poprzedniej edycji PLJ, jednak kontuzja konia nie pozwoliła jej dokończyć rozgrywek.

joanna tluszcz runda
W kategorii srebrnej najlepsza okazała się Marta Baczyńska-Nowak z TKJ Garbówek na koniu Dimple. Tu liderką jest Olga Sorokina z FKJ Zbyszko. Rundę brązową wygrał Paweł Kaliciński, jednak on jako zawodowiec nie liczy się w tej kategorii. Tym samym komplet punktów wywalczyła dzisiaj Natalia Gieraszewska z SKJ Bajardo i ona jest liderką ex aequo ze zwyciężczynią z Bogusławic Adrianną Ostrowską.
Teraz w rozgrywkach PLJ czeka nas dłuższa przerwa (w Polsce będzie w tym czasie wiele zawodów międzynarodowych - Poznań, Ciekocinko, Sopot). Kolejny, trzeci etap odbędzie sie w dniach 1-3 lipca w Machnicach koło Wrocławia.

Rankingi naszej stronie www.plj.pzj.pl

Foto: PLJ/Przemysław Antosz