2016-06-30
III etap Polskiej Ligi Jeździeckiej

To będą trzecie i zarazem najlepiej obsadzone w tym sezonie zawody zaliczane do cyklu Polskiej Ligi Jeździeckiej. Na listach zgłoszeń jest blisko 250 par (ZO i ZR). Wśród gwiazd między innymi mistrz Polski Jarosław Skrzyczyczński (KJ Agro-Handel Śrem), drugi wicemistrz Polski Maksymilian Wechta (KJ Wechta Rosnówko), zdobywca tegorocznego Pucharu Polski Kamil Grzelczyk (BKJ Bogusławice), zwycięzca PLJ 2015 Marcin Bętkowski (KJ Agro-Handel) czy też najlepszy obecnie polski junior Adam Grzegorzewski (Agro-Aves Gajewniki). Nie zabraknie też tegorocznych liderów PLJ w dwóch najważniejszych kategoriach Andreia Shalohina (złota – na zdjęciu) i Olgi Sorokiny (srebrna). Oboje reprezentują KJ Zbyszko Wiączyń Dolny, a klub ten jest też liderem rozgrywanego w ramach PLJ Drużynowego Pucharu Polski.

 

Walka o punkty do Ligi zacznie się w sobotę popołudniu konkursem Drużynowego Pucharu Polski. W niedzielę rywalizować będą kategorie indywidualne: brązowa, srebrna i złota (Grand Prix).

Gospodarze trzeciego etapu PLJ jest Klub Sportowy „Śląsk” Machnice. To dobra informacja dla kibiców z Dolnego Śląska. Hipodrom mieści się zaledwie kilka kilometrów na północ (kierunek Poznań) od Wrocławia.

 

Transmisję z konkursów zaliczanych do PLJ można będzie oglądać na stronie www.plj.pzj.pl  (zakładka PLJ TV). Tam też znajdziecie państwo wszystkie informacje o Lidze: regulamin, rankingi, program i wyniki.

 

Foto: Dominika Tatoń