2016-07-13
Podsumowanie

Piękno przyrody i konie

Cavaliada Summer Jumping 7 – 10 lipca 2016, Kołobrzeg

 

Morze, piękne konie, najlepsi jeźdźcy i amazonki, niezapomniane emocje sportowe, kiermasz sprzętu jeździeckiego, spotkania biznesowe i wakacyjna zabawa. Tak można podsumować odbywającą się w Kołobrzegu Cavaliadę Summer Jumping.

Były to pierwsze w Europie zawody skokowe i jedyne na świecie konkursy ujeżdżenia i powożenia rozgrywane na plaży, nad brzegiem morza. Pretekstem do organizacji wydarzenia było celebrowanie przez Międzynarodowe Targi Poznańskie, organizatora cyklu Cavaliada, 95-lecia istnienia firmy. - Marzyło nam się, aby zrobić wyjątkową letnią imprezę, wykorzystując przy tym piękno przyrody. Inspiracją były zawody w Miami rozgrywane w ramach Longines Global Champions Tour – tłumaczy Tomasz Kobierski, wiceprezes Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Imprezę odwiedziło łącznie 14 000 osób w tym fani jeździectwa, zawodnicy z czterech kontynentów, przedstawiciele biznesu i celebryci, ale też wielu turystów. - Lokalizacja wydarzenia w Kołobrzegu, mieście w którym wakacje spędzają tysiące polskich rodzin, to sposób na popularyzację jeździectwa w kręgach do tej pory z nim niezwiązanych. Jestem przekonany, że dla wielu z naszych gości, Cavaliada Summer Jumping będzie inspiracją, by rozpocząć przygodę z jazdą konną – mówi Dominik Nowacki, dyrektor Cavaliady.

Najważniejsze nagrody w zmaganiach skoczków przypadły jeźdźcom spoza Polski. Grand Prix CAVALIADA Summer Jumping 2016 o nagrodę Prezesa PKO Bank Polski, pod patronatem Prezydenta Miasta Kołobrzeg zdobyła reprezentantka niemieckiej kadry Cassandra Orschel z Acanthyą. Na drugim miejscu uplasował się zawodnik pochodzący z Litwy, Kristaps Neretnieks z For Fan, miejsce trzecie przypadło jeźdźcy z Niemiec, Thomasowi Kleisowi z Fortune 17. Najlepszym z Polaków okazał się Marek Lewicki, który po raz pierwszy startował w zawodach Grand Prix na Corrado X. Pula nagród w CSI2* wyniosła ponad 300 000 PLN. Program zmagań skoczków zakładał trzy rundy: małą (120- 125 cm), średnią (130-135 cm) i dużą (140-145 cm). Dwa konkursy w ramach dużej rundy zaliczane były do Longines Rankings.

W konkursach ujeżdżenia zwyciężał Tomasz Jasiński na wałachu Teo. Tuż za nim była Gabieral Jarowska-Mazur koniu Germany. Do rywalizacji w dwóch konkursach zaprzęgów przystąpiły cztery drużyny. Adrian Kostrzewa i Favory Kloe & Pluto-237 Prado, tryumfowali w obu rywalizacjach.

Organizatorzy zadbali także o cześć pokazową, w ramach której odbywała się prezentacja koni czystej krwi arabskiej ze stajni w Janowie Podlaskim i Michałowie, muzyczne show w wykonaniu aktorów znanych z warszawskiej sceny musicalowej i skoki przez przeszkody w wykonaniu francuskich akrobatów z HorseMan Team. Zawodom towarzyszył kiermasz sprzętu jeździeckiego.

Podsumowanie Cavaliada Summer Jumping Kołobrzeg 2016:

  • 120 zawodników biorących udział w konkursach skoków przez przeszkody, ujeżdżenia i zaprzęgów,

  • prawie 260 koni biorących udział w zawodach i pokazach,

  • łącznie 14 000 uczestników,

  • 2 trybuny z ponad 3100 miejscami siedzącymi oraz namioty dla gości VIP,

  • 1200 ton specjalnego wysokiej jakość podłoża kwarcowego,

  • 16 dni pracy ekipy technicznej składającej się z 70 osób,

  • 110 wolontariuszy z całej Polski zaangażowanych w pomoc na parkurze, w stajniach, biurze zawodów, centrum prasowym czy przy dekoracjach zawodników,

  • ponad 100 akredytowanych dziennikarzy, foto i videoreporterów,

  • ponad 1000 minut transmisji live na platformie nc+.

http://mtptv.pl/video,cavaliada-summer-jumping-2016.html.