2016-09-15
Finał PLJ

Tydzień po emocjonujących mistrzostwach Polski w ten weekend (16-18 09) zapadnie kolejne końcowe rozstrzygnięcie polskich skoków przez przeszkody sezonu 2016.

W malowniczym ośrodku Bobrowy Staw w Sowiej Woli koło Warszawy zostanie rozegrany finał Polskiej Ligi Jeździeckiej. Na starcie pojawią się zawodnicy zajmujący czołowe lokaty w trzech kategoriach: złotej, srebrnej i brązowej. Przypomnijmy, że po 6 etapach liderami w poszczególnych kategoriach są: Andrei Shalohin, Olga Sorokina i Karina Woźniak (wszyscy KJ Zbyszko). KJ Zbyszko jest też liderem Drużynowego Pucharu Polski. Na pewno randze imprezie doda udział nowego mistrza Polski. Kamil Grzelczyk (BKJ Bogusławice) nie pojedzie co prawda na Wibaro (ten ma zasłużony odpoczynek) ale w Grand Prix zobaczymy go na 8-letnim Sir Kissovo. Do Sowiej Woli przejeżdża też mistrz Polski dwóch poprzednich sezonów i aktualny lider rankingi PZJ – Jarosław Skrzyczyński (KJ Agro-Handel). Jednocześnie z zaliczanymi do PLJ zawodami ogólnopolskimi zostanie rozegrany finał regionalnego cyklu Bobrowy Staw Summer Jump Off. Razem na starcie stanie ponad 200 par.

Program niedzielnych konkursów finałowych PLJ w Bobrowym Stawie przedstawia się następująco:

9.30 – finał rundy brązowej (125 cm, dwufazowy)

11.30 – finał rundy srebrnej (135 cm, z rozgrywką)

14.00 – Grand Prix (finał rundy złotej) (145 cm, z rozgrywką).

Z tych konkursów zostanie przeprowadzona relacja wideo na stronie plj.pzj.pl. Finał drużynowego Pucharu Polski odbędzie się w sobotę popołudniu.

 

Na zdjęciu Andrei Shalohin, Foto: Katarzyna Boryna

 

Szymon Tarant

Koordynator Polskiej Ligi Jeździeckiej 2016

Tarant Events

tel. 602 345 080, email@ tarantevents@gmail.com

 

organizatorem PLJ jest Polski Związek Jeździecki

www.plj.pzj.pl