2014-08-19
XXVII Towarzyskie Zawody Jeździeckie w Skokach przez Przeszkody

Dnia 15 sierpnia br. (piątek) na stadionie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Przechlewie odbyły się XXVII Towarzyskie Zawody Jeździeckie w Skokach przez Przeszkody pod honorowym patronatem Starosty Człuchowskiego. Organizatorami zawodów byli: Wójt Gminy Przechlewo – Andrzej Żmuda Trzebiatowski, Rada Gminy Przechlewo, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Przechlewie, Gminne Centrum Kultury w Przechlewie, Zespół Szkół w Przechlewie oraz Rada Sołecka Przechlewo. Pogoda dopisała, zawody zgromadziły liczne rzesze turystów i mieszkańców gminy. Sędzią głównym zawodów był Pan Mateusz Sztandur ze Starogardu Gdańskiego, natomiast spikerem zawodów był Pan Dariusz Kępa z Chojnic. Zawody rozegrano w czterech klasach: LL mini, LL, L i L1.We wszystkich klasach wystartowały łącznie 32 konie z 9 klubów jeździeckich, co dało nam w sumie 77 startów.

Oto wyniki poszczególnych klas:  klasa „LL mini” (wysokość przeszkód do 60 cm, konkurs na dokładność), w tej klasie wystartowało 18 koni, zwycięzcami okazało się, aż 12 par: Katarzyna Rusinek na koniu Tara (Stajnia Tarant), Arkadiusz Kupper na koniu Dayana (Stadnina Koni Kolano), Dominika Pacuszka na koniu Jagoda (Stadnina Koni Kolano), Klaudia Reinert na koniu Andora (Stajnia Grażyny Mikorowo), Anna Wróblewska na koniu Capri Duo (Stajnia Lubichowo), Anna Piotrowska na koniu Blanch (Stajnia Lubichowo), Julia Kulawińska na koniu Majk (JKS Karolewko), Ewa Kulawińska na koniu Miraż (JKS Karolewko), Marta Łepek na koniu VEGA (zawodniczka nie zrzeszona), Klaudia Prochowska na koniu Gwiazda (zawodniczka nie zrzeszona), Karolina Januszewska na koniu Mirena (zawodniczka nie zrzeszona), Dominika Szałkowska na koniu Panadol (Stajnia Jeździec Młynki).

Klasa „LL” – konkurs dokładności trafienia w normę czasu (wysokość przeszkód do 90 cm), w tej klasie wystartowało 29 koni, a zwycięzcą został Tadeusz Sztandur na koniu Mendoza (Pomorska Liga Jeździecka).

Klasa „L” z jokerem (wysokość przeszkód do 100 cm), wystartowało 18 koni, a zwycięstwo przypadło ponownie Tadeuszowi Sztandurowi na koniu Mendoza (Pomorska Liga Jeździecka).

W ostatniej klasie „L1” z wyboru przeszkód (wysokość przeszkód do 105 cm), wystartowało 12 koni. W tej najbardziej widowiskowej klasie bezkonkurencyjny okazał się Tadeusz Sztandur na koniu Mendoza (Pomorska Liga Jeździecka). Zwycięzcy poszczególnych klas otrzymali puchary i nagrody pieniężne.

Nagrodzono również najmłodszą zawodniczkę zawodów, którą została Paulina Kiempa (8 lat) ze stajni HKS Lotna Słupsk.

W konkursach klasy LL i L wystartowała również mieszkanka Przechlewa – Dominika Szałkowska na koniu Panadol, która w klasie „LL mini” znalazła się w gronie zwycięzców, natomiast w klasie „LL para ta została wyeliminowana. Zawody Jeździeckie w Przechlewie stoją na coraz to wyższym poziomie. To wielkie święto miłośników koni i jeździectwa. To również rzadka okazja do oglądania na żywo tej widowiskowej dyscypliny. Zawody te mają wysoką rangę i cieszą się dużym prestiżem wśród samych zawodników. Już dziś zapraszamy na kolejne XXVIII już  Zawody Jeździeckie w Skokach przez Przeszkody za rok. Nie można również zapomnieć o sponsorach bez pomocy których zawody nie odbyłyby się. Wyniki Zawodów Jeździeckich oraz Sponsorów prezentujemy w linku poniżej.

http://pbwj.pl/upload/wyniki/0814_Wyniki_XXVII_Towarzyskich_zawodow_jezdzieckich_Przechlewo_2014.pdf

 

źródło(tekst+foto): UG Przechlewo