2014-11-22
CLAAS Halowy Puchar Polski w WKKW – znamy zawodników

CAVALIADA Poznań przełamuje kolejną barierę. Po raz pierwszy w naszym kraju konkurs WKKW odbędzie się w hali targowej. Na starcie najlepsi polscy zawodnicy, a wśród nich między innymi Paweł Spisak czterokrotny Mistrz Polski i trzykrotny uczestnik Igrzysk Olimpijskich, czy Paweł Warszawski czterokrotny zdobywca PP WKKW i ubiegłoroczny Mistrz Polski Seniorów.

Na pewno z walki o puchar nie zrezygnują przedstawiciele młodego pokolenia. Wśród zgłoszonych zawodników jest Mistrzyni Polski Młodych Jeźdźców Joanna Skibińska, a także srebrny medalista Jan Mossakowski. Naszym reprezentantom szyki zamierza pokrzyżować zawodniczka z Włoch Domiziana Cardinali, która otrzymała na ten start dziką kartę od organizatorów. Konkurs o randze CNC1* rozegrany zostanie w ramach CLAAS HPP WKKW.

 

W czwartek 4 grudnia na arenie B zobaczymy próbę ujeżdżenia oraz skoków. Najwięcej emocji zawsze dostarcza cross i ta część zaplanowana jest na piątkowy wieczór na arenie A. Dla zawodników przygotowana jest trasa o długości ponad 1 km, podczas której będą musieli pokonać 18 przeszkód terenowych.  Będą to duże skrzynie, naturalne hyrdy, czy bardzo wąskie przeszkody, których front nie przekracza 1,5 metra. Jedną z ciekawostek jest fakt, iż aby wyznaczyć tak długą trasę, gospodarz toru poprowadził ją także przez rozprężalnię hali nr 5 Międzynarodowych Targów Poznańskich. Oznacza to, że zawodnicy będą opuszczać na chwilę główną arenę, ale obecna kamera wszystko zarejestruje i fragment zawodów obejrzymy na ekranach.  Koniecznie musicie wtedy być z nami. Pamiętajcie piątek godz. 19.00 arena A.

 

Poniżej lista zgłoszonych zawodników:

 

1.

Jacek Gałczyński

POL

Racocki Klub Jeździecki

PROMESA

2.

Jan  Kamiński

POL

SKJ BECKERSPORT

BENARES

3.

Mariusz Kleniuk

POL

LKJ HIPPOLOGIA STRZEGOM

WINONA

4.

Jan Mossakowski

POL

SJ BABORÓWKO

NIAGARA

5.

Wiesław Nowak

POL

LKS STRAGONA STRZEGOM

CORAL

6.

Joanna Skibińska

POL

ZKS DRZONKÓW

IRTYSZ

7.

Paweł Spisak

POL

JKS Dako Galant Skibno

STRONA II

8.

Artur Społowicz

POL

KJ JAROSZÓWKA

ROZMARYN

9.

Paweł Warszawski

POL

WKJ Gabon Walewice

HUZAR

10.

Domiziana Caridinali

ITA

 

 

 

 

 

 

Fot. Materiały MTP

Podczas CAVALIADY Poznań 2013 była namiastka WKKW