2014-11-28
BMW sponsorem tytularnym HPP w powożeniu

Fani czterech kółek czekają z niecierpliwością na konkursy zaprzęgowe. Ostre zakręty, oszałamiający doping publiczności, dreszcz emocji zawsze towarzyszy piątkowym i sobotnim przejazdom na CAVALIADZIE.

 

– Cieszymy się, że tak ważny partner dołączył do „teamu” CAVALIADY. Marka BMW idealnie wpisuje się w konwencję konkurencji, która zawsze podbijała serca publiczności. Precyzyjne manewry na parkurze, przyspieszenia, hamowania i radość z jazdy zawodników,  wypełniały pozytywną energią targową halę i tak będzie tym razem – komentuje Tomasz Kobierski, wiceprezes zarządu Międzynarodowych Targów Poznańskich, przewodniczący Komitetu Organizacyjnego CAVALIADY.

A kogo zobaczymy na CAVALIADZIE? To pewne, że na arenę wjadą zaprzęgi mistrzów Polski, czyli Adriana Kostrzewy, Przemysława Sroki i Jacka Kozłowskiego. Już w najbliższą sobotę  kwalifikacje BMW Halowego Pucharu Polski w Powożeniu rozstrzygną losy startujących w nich zawodników. Zgłosiło się osiem zaprzęgów, ale tylko dwóch najlepszych zawodników wystartuje na CAVALIADZIE. Organizator ma jeszcze jednego asa w rękawie – dziką kartę, jednak na razie nie wiadomo, w czyje ręce trafi. 

Kwalifikacje do BMW Halowego Pucharu Polski w Powożeniu odbędą się podczas Prologu CAVALIADY (30.12) ok. godz. 20.00 na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Jednak najważniejsze konkursy odbędą się 5 i 6 grudnia br. w Poznaniu podczas pierwszej eliminacji pucharu Polski. Drugą eliminację obejrzymy na CAVALIADZIE Lublin w lutym przyszłego roku. Finał BMW Halowego Pucharu Polski w Powożeniu zaplanowano w marcu na warszawskim Torwarze.