2015-01-03
Po punkty do Lublina

Czy Polacy ponownie rozbiją bank w Lublinie?

 

Znany jest już program sportowy CAVALIADY w Lublinie (19-22 lutego 2015). Zgodnie z założeniem organizatora jest on prawie identyczny jak w pozostałych zawodach serii. Jednak w Lublinie mają one rangę CSI2*, stąd dostępne będą dla szerszej grupy polskich zawodników, a wielu z nich znajdzie coś dla siebie.

 

Profesjonaliści będą mieli dwa konkursy zaliczane do rankingu FEI i potęgę skoku. Poza tym powalczą o punkty w CAVALIADA Tour. W Lublinie rozgrywana jest druga eliminacja, jedynego polskiego cyklu autoryzowanego przez FEI. Zgodnie w regulaminem Touru o zajętych miejscach w klasyfikacji końcowej zadecyduje suma punktów bonifikacyjnych uzyskana przez zawodnika w trzech najlepszych startach w konkursach kwalifikacyjnych, plus punkty z konkursu finałowego. Start w Lublinie będzie dobrym momentem, aby wypracować sobie lepszą pozycję przed finałem w Warszawie. Jak na razie, po zawodach w Poznaniu liderem rankingu jest Jarosław Skrzyczyński, a w ścisłej czołówce z Polaków są jeszcze Michał Kaźmierczak (4) i Klara Kostrzewa (6).

 

Mniej zaawansowane pary mogą wziąć udział w konkursach małej (120 cm) i średniej (130 cm ) rundy. W obu przypadkach można zostać gwiazdą CAVLIADY, bowiem w ramach tych rund rozegrane zostaną widowiskowe konkursy Wenus vs Mars i Speed & Music. Ramy programowe i tylko jedna arena nie pozwalają na dodatkowe konkursy dla młodych koni czy młodych zawodników, jednak dwugwiazdkowa formuła nie wyklucza tych grup z udziału w zawodach. Przy tej randze przepisy FEI dopuszczają do udziału 6-letnie konie i 12-letnich zawodników. Wszyscy walczyć będą o niemałe premie finansowe, których pula wyniesie 312 tys. zł.

Nieodłącznym elementem CAVALIADY w Lublinie będą konkurencje zaprzęgów w BWM Halowym Pucharze Polski w Powożeniu. Tytuł lidera należy obecnie do Adriana Kostrzewy (KS Idmar Krajkowo), ale po piętach depcze mu Bartłomiej Kwiatek z SLKS Książ.

Oczywiście w sportowym programie pojawi się również CAVALIADA Future, czyli konkurencja najmłodszych sportowców CAVALIADY, dla których udział w wydarzeniu jest wielką przygodą.