2015-01-26
Pół miliona i moc sportowych wrażeń w Warszawie

Światowa Federacja Jeździecka zatwierdziła propozycje zawodów CSI3*-W Cavaliada
w Warszawie. W puli nagród jest blisko 500 000 PLN, a program na tyle ciekawy, że kibicom gwarantuje wiele sportowych emocji.

 

Trzy konkursy zaliczane będą do światowego rankingu, a łącznie zostanie ich rozegranych 12. Rywalizacja sportowa podporządkowana będzie zmaganiom w finale Ligi Europy Centralnej Pucharu Świata oraz finałowi Cavaliada Tour.

 

Puchar Świata to wszystkie konkursy dużej rundy. Zgodnie z regulaminem rywalizacja rozpoczyna się w czwartek od konkursu szybkości, dalej w piątek konkurs 150cm z rozgrywką
i po dniu odpoczynku w niedzielę Grand Prix (155cm). Po tym konkursie wyłoniona zostanie najlepsza trójka naszego regionu, która pojedzie na Finał PŚ, który w kwietniu odbędzie się
w Las Vegas. Przypomnijmy, że duże szanse na końcowy sukces ma polski zawodnik Michał Kaźmierczak.

 

Piątkowy i niedzielny konkurs PŚ będą też decydowały o ostatecznych wynikach Cavaliady Tour. W piątek będzie to ostania piąta eliminacja (z pięciu konkursów liczą się trzy najlepsze wyniki), a w niedzielę finał, gdzie punkty mnożone są razy dwa.

 

W programie nie zabraknie Potęgi Skoku, Venus vs. Mars i Speed & Music. We wszystkich tych konkursach pule nagród są bardzo atrakcyjne, co zapewne dodatkowo będzie mobilizować zawodników do walki przed warszawską publicznością. Mniej doświadczone konie będą mogły wystartować w małej rundzie (130cm). Organizatorzy mogą przyjąć maksymalnie 100 zawodników, a każdy z nich może przywieźć trzy konie. Czy będzie ich zatem 300? Pewnie nie, ale ponad 200 na pewno.