2015-02-11
Dwieście dwadzieścia dwa - Cavaliada w Lublinie może pochwalić się rekordową obsadą

Wydawało się, że rozdzielenie zawodów w Lublinie od warszawskich i zaplanowanie ich na luty może negatywnie wpłynąć na frekwencję. Tymczasem trzecia impreza na terenie Targów Lublin organizowana przez Międzynarodowe Targi Poznańskie jest iście rekordowa. Do CSI2* zgłoszonych zostało 117 zawodników na 222 koniach. Kibice zobaczą zawodników z 9 krajów,
a Lublin stanie się przez te cztery dni jeździecką stolicą Europy Centralnej.

 

Na listach zgłoszeń nie brakuje solidnych zawodników. To między innymi zwycięzcy wielu konkursów Grand Prix na imprezach międzynarodowych: Estończycy Gunnar Klettenberg i Rei Pill, Łotysz Andis Varna oraz najlepsi w tej chwili Rosjanie Vladimir Beletskiy i Natalia Simonia.

 

Najliczniejsza jest oczywiście reprezentacja Polski. Trudno tu wymienić wszystkich naszych zawodników, którzy będą mieli szansę powalczyć o punkty do rankingów Międzynarodowej Federacji Jeździeckiej i Cavaliady Tour. Na starcie zameldują się w komplecie aktualni Mistrzowie Polski: Jarosław Skrzyczyński (senior), Zuzanna Gowin (młody jeździec) i Andrzej Opłatek (junior).

 

Warto przypomnieć, że jak do tej pory to właśnie Polacy wygrywali Grand Prix Lublina. W 2013 – Marek Lewicki, a w 2014 – Jarosław Skrzyczyński. Ten pierwszy nie ma do dyspozycji swojego podstawowego konia Abigej, który na zimę miał zaplanowaną przerwę, ale będzie próbował swoich sił na świetnie zapowiadającej się 8-letniej klaczy Codetia VDL. Z kolei Skrzyczyński wystawia swój najmocniejszy skład z Crazy Quickiem, na którym tak dobrze spisywał się już w tym roku na CSI w Dosse (GER)
i Villach (AUT).

 

Już teraz warto zaplanować sobie w dniach 19-22 lutego weekend z końmi w Lublinie. Sportowych emocji na pewno nie zabraknie .