2015-03-04
Mistrzowie na Cavaliadzie Warszawa

Lista przyjętych na Cavaliadę Warszawa 2015 zawodników została zamknięta. Znaleźli się na niej także ci zawodnicy, którzy mają największe szanse na awans do Finału Pucharu Świata w Las Vegas.

Master lista zawodów CSI3*-W podczas Cavaliady Warszawa 2015 to łącznie 82 nazwiska

z 15 krajów. Największą reprezentację mają znakomici zawodnicy z Polski, którzy walczą

o punkty w rankingu Cavaliady Tour 2014/2015. W rozgrywkach zobaczymy także jeźdźców
z zagranicy, którzy podbijają serca warszawskiej publiczności nie tylko świetną rywalizacją sportową i wynikami, ale także stylem.

Wśród polskich zawodników nie mogło zabraknąć Jarosława Skrzyczyńskiego z KJ Agro-Handel Śrem, który na ten moment jest liderem w rankingu Cavaliady Tour 2014/2015. Swoją pozycję dodatkowo umocnił podczas eliminacji w Lublinie. Jarosław Skrzyczyński jest zwycięzcą Cavaliady Tour w sezonie 2012/2013, więc podczas finału w Warszawie będzie mógł walczyć o drugie w karierze zwycięstwo w tym prestiżowym cyklu.

Na arenie zawodów zobaczymy także Michała Kaźmierczaka, który bardzo dobrze spisuje się

w rozgrywkach Pucharu Świata 2014/15, prowadząc w tabeli Ligi Europy Centralnej.
W Warszawie będzie walczyć o jedno z trzech miejsc premiowanych awansem do Finału, który
w kwietniu odbędzie się w Las Vegas. Swoją doskonałą formę zawodnik ten potwierdził
w lutym wygrywając prestiżowe Grand Prix CSI3* w austriackim Graz.

Warszawska publiczność będzie także mogła obejrzeć zmagania zawodników, którzy już nie pierwszy raz przyjeżdżają na Cavaliadę w stolicy. Wśród nich znajdą się: Kristaps Neretnieks –

zawodnik z Łotwy z TOP 100 FEI Ranking, zajmujący obecnie 2 miejsce w rankingu LEC, Ales Opatrny z Czech – zwycięzca Cavaliady Tour 2013/2014, zajmujący przed zawodami w Warszawie trzecie miejsce w tabeli LEC, Felix Hassmann z Niemiec z TOP 100 FEI Ranking oraz szczególnie lubiany na Cavaliadzie Rosjanin Vladimir Beletskiy, który już trzy razy w swojej karierze wywalczył awans do Finału Pucharu Świata.

Wielkich emocji sportowych na Cavaliadzie Warszawa z pewnością nie zabraknie, więc już dzisiaj warto zatroszczyć się o bilety.