2015-05-06
Jeździeckie Mistrzostwa Kaszub w Runowie – święto pomorskiego jeździectwa

W dniach 8 – 10 maja 2015 na terenie Pałacu pod Bocianim Gniazdem w Runowie (gmina Potęgowo, powiat słupski) zorganizowane zostaną III Jeździeckie Mistrzostwa Kaszub oraz Piknik Rodzinny „Skarby Kaszub”. Głównym organizatorem imprezy są Fundacja Bocianie Gniazdo w Runowie oraz Stajnia Pałac Runowo, corocznie wspierane przez Polski Związek Jeździecki.

Ideą przyświecającą Jeździeckim Mistrzostwom Kaszub w Runowie jest organizacja profesjonalnie przygotowanych zawodów jeździeckich nie tylko dla profesjonalistów, czyli osób (szczególnie dzieci i młodzież), które jeździectwo traktują jako pasję (hobby). Organizatorzy postanowili, aby zawody sędziowały osoby z odpowiednimi kwalifikacjami, o dużym doświadczeniu i prestiżu – renomowani sędziowie PZJ, dodatkowo zadbano o profesjonalne zaplecze techniczne – komputerową obsługę zawodów oraz fotokomórkowy pomiar czasu na starcie i mecie rozgrywek.

 

W zawodach uczestniczyć mogą nie tylko amatorzy, ale również zawodnicy posiadający licencję sportową, dla nich w dniu 9 maja rozegrane zostaną zawody regionalne, w których to poziom trudności oraz wysokość przeszkód jest znacznie wyższa.

Na zwycięzców czekają wspaniałe nagrody finansowe i rzeczowe ufundowane przez naszych patronów i partnerów. Największym zainteresowaniem cieszą się szczególnie konkursy dla najmłodszych adeptów jeździectwa, a podczas niedzielnych Finałów Mistrzostw przyznane zostaną nagrody honorowe – o Puchary Prezesa Polskiego Związku Jeździeckiego Pana Łukasza Abgarowicza.

 

Zawody w skokach przez przeszkody to nie jedyna atrakcja, którą przygotowali organizatorzy dla wszystkich odwiedzających Pałac pod Bocianim Gniazdem w Runowie. W dniu 10 maja 2015 roku (podczas finału Mistrzostw) zorganizowany zostanie Piknik Rodzinny „Skarby Kaszub” – wstęp i korzystanie z atrakcji jest bezpłatne. W programie: strefa kultury – warsztaty tkackie, ceramiczne i zielarskie; strefa edukacji – namioty edukacyjne, „Laboratorium Małego Naukowca”; Wioska Fantazji – bezpłatne atrakcje: dmuchańce, malowanie twarzy; „Miasteczko NGO” = akcja charytatywna dla Filipa; wydarzenia na scenie – konkursy z nagrodami Runowo Team, program artystycznych zespołów tanecznych i wokalnych.

Zapraszamy wszystkich profesjonalistów oraz amatorów jeździectwa na III Jeździeckie Mistrzostwa Kaszub – Runowo 2015, propozycje zawodów dostępne na stronie (proszę wpisać Państwa stronę) oraz www.mistrzostwa.runowo.pl

Autorzy tekstu:

Joanna Todorowska

Marta Rutkiewicz