Stań się gwiazdą w swojej branży!

Opowiedz nam o sobie

Jak zrobić makijaż wyszczuplający twarz

Dariusz Laskowski 2018-12-11 0 komentarzy
Wpis

Perfekcyjny makijaż wyszczuplający twarz nie jest trudny do zrobienia, ale trzeba pamiętać o paru prostych zasadach i przestrzegać kolejnych kroków, które zostały szczegółowo omówione na bellbox.pl. Do wykonania takiego make-upu sprawdzą się  satynowy, długotrwały matowy puder i bronzer, które są dostępne w każdej drogerii. Można też zamówić je przez internet. Najlepiej  zrezygnować z kosmetyków opalizujących lub perłowych, ponieważ dodatkowo podkreślają one wypukłości i krągłości. Poniżej prezentujemy kolejne etapy.

1. Należy zacząć od  nałożenia podkładu w dwóch odcieniach - jeden powinien być jaśniejszy od koloru cery (sprawdzi się na całą buzię oraz w miejsca, gdzie twarz łączy się z szyją), a drugi o ton ciemniejszy (warto nanieść go na miejsca, które trzeba wyszczuplić lub zmniejszyć, np. czoło, szeroką brodę czy po bokach policzków). Zasada jest prosta - przyciemnione partie będą wydawały się mniejsze i dużo mniej widoczne.

2. Pod oczy i na środkową część nosa należy nanieść jasny puder, a na górną powiekę - ciemniejszy. Wszystkie kosmetyki powinno się rozprowadzać bardzo dokładnie, ponieważ makijaż będzie wyglądał dobrze tylko wtedy, kiedy wszystkie kolory się stopią.

3. Aby wyszczuplić brodę, na linię żuchwy warto nałożyć ciemniejszy podkład, aplikując go pędzlem o sztywnym włosiu.

4. Twarz należy wymodelować pudrem brązującym, nakładając go na policzki tuż pod kością policzkową. Kosmetyk  najłatwiej nanosi się za pomocą pędzla, wykonując skośne muśnięcia od środka ku górze i w stronę uszu. Nie powinno się wykonywać ruchów poziomych, ponieważ w ten sposób twarz się poszerza.

5. Na koniec w obrębie kości policzkowych nakłada się róż, wykorzystując pędzelek o ściętym, miękkim włosiu.

 

Skomentuj wpis