Place rider
country  FEIID  
[No.]horse name, FEIID   dressagejumpscrosssum
% points
[p-ce]
jumpstimetime pointssum
[p-ce]
jumpstimetime pointssum
[p-ce]
points
 1  Paweł Warszawski
 POL - SJ Baborówko
10005196
 [054] Lucinda ex Ani 474.77
37.8
[1]
066.34
0.00.0
[21]
003:43-14s
0.00.0
[14]
37.8
  Paweł Warszawski
 POL - SJ Baborówko
10005196
 [053] Villa Rossi72.27
41.6
[2-3]
064.10
0.00.0
[4]
003:41-16s
0.00.0
[17]
41.6
 3  Katarzyna Kokowska
 POL - Sopocki Klub Jeździecki
10010128
 [038] Chicco Z72.27
41.6
[2-3]
465.70
0.04.0
[40]
003:43-14s
0.00.0
[14]
45.6
 4  Pauline Wieczorek(YJ02)
 POL - LKS Dragon Nowielice
 [032] Czarnina68.64
47.0
[6]
062.15
0.00.0
[34]
003:53-4s
0.00.0
[3]
47.0
 5  Ebba Christensson
 SWE - Sweden
 [054] Timbacktoo 103XM3168.41
47.4
[7]
064.24
0.00.0
[10]
003:46-11s
0.00.0
[9]
47.4
 6  Joanna Mandecka- Turczyńska
 POL - KJ Facimiech
10045058
 [051] Erotyk68.18
47.7
[8]
066.57
0.00.0
[30]
003:40-17s
0.00.0
[18]
47.7
 7  Alicja Rotter(YJ01)
 POL - AKJ Trójmiasto
 [006] Wendhetta67.95
48.1
[9]
058.47
0.00.0
[32]
003:49-8s
0.00.0
[7]
48.1
 8  Julia Bisewska(YJ01)
 POL - AKJ Trójmiasto
 [010] Werdżi66.14
50.8
[13-15]
066.04
0.00.0
[15]
003:55-2s
0.00.0
[2]
50.8
 9  Włodzimierz Gieryszewski
 POL - KSK Stare Babice
 [013] Dina64.77
52.8
[20-21]
064.00
0.00.0
[6]
003:44-13s
0.00.0
[13]
52.8
 10  Kamila Kozon(J99)
 POL - KSK Stare Babice
 [015] Fallen65.00
52.5
[19]
064.49
0.00.0
[26]
003:58+1s
0.40.4
[28]
52.9
 11  Róża Petit(YJ01)
 POL - SKJ Beckersport
 [047] Tessa64.55
53.2
[22-24]
060.02
0.00.0
[29]
003:33-24s
0.00.0
[23]
53.2
 12  Magda Mirosz
 POL - SKJ Beckersport
 [056] Laver64.55
53.2
[22-24]
061.42
0.00.0
[1]
003:32-25s
0.00.0
[25]
53.2
 13  Zofia Klimaszewska
 POL - KSK Stare Babice
 [023] Carat64.09
53.9
[27-30]
056.60
0.00.0
[17]
003:45-12s
0.00.0
[11]
53.9
 14  Grethe Aikevitius(YR95)
 EST - Estonia
 [045] Hultajka64.09
53.9
[27-30]
060.73
0.00.0
[13]
003:28-29s
0.00.0
[26]
53.9
 15  Alicja Rotter(YJ01)
 POL - AKJ Trójmiasto
 [004] Chiron63.41
54.9
[32-33]
063.20
0.00.0
[3]
003:51-6s
0.00.0
[4]
54.9
 16  Anna Karpińska(J00)
 POL - JKS Dako Galant Skibno
 [034] Solandria63.41
54.9
[32-33]
060.21
0.00.0
[8]
003:42-15s
0.00.0
[16]
54.9
 17  Pauline Wieczorek(YJ02)
 POL - LKS Dragon Nowielice
 [033] Czacza65.91
51.1
[16-17]
464.98
0.04.0
[38]
003:40-17s
0.00.0
[18]
55.1
 18  Milena Jarowicz(J98)
 POL - ZKJ Przylep-Lotnisko
10104099
 [040] In Persona65.68
51.5
[18]
462.37
0.04.0
[37]
003:51-6s
0.00.0
[4]
55.5
 19  Seweryna Afanasjew
 POL - SKJ Bobrowy Staw
 [503] Presma62.73
55.9
[35-36]
062.43
0.00.0
[27]
003:57
0.00.0
[1]
55.9
 20  Tobias Joergensen(YR97)
 DEN - Denmark
10088841
 [058] Enhgojs Pia62.73
55.9
[35-36]
062.41
0.00.0
[2]
003:46-11s
0.00.0
[9]
55.9
 21  Joanna Czarnecka
 POL - JKS Senny
 [028] Colorado64.77
52.8
[20-21]
459.86
0.04.0
[45]
003:51-6s
0.00.0
[4]
56.8
 22  Jarosław Pawłowski
 POL - KJ Walor
10037235
 [022] Diagram64.55
53.2
[22-24]
464.82
0.04.0
[39]
003:47-10s
0.00.0
[8]
57.2
 23  Anna Karpińska(J00)
 POL - JKS Dako Galant Skibno
 [035] Paco64.32
53.5
[25-26]
466.49
0.04.0
[48]
003:37-20s
0.00.0
[22]
57.5
 24  Dorota Lost(YR97)
 POL - Pomorska Liga Jeździecka
 [002] Mantus61.36
58.0
[39-40]
057.54
0.00.0
[23]
003:33-24s
0.00.0
[23]
58.0
 25  Weronika Porębska(J00)
 POL - KSK Stare Babice
 [016] Vasyl61.14
58.3
[41-42]
054.68
0.00.0
[20]
003:27-30s
0.00.0
[27]
58.3
 26  Julia Milewska(J99)
 POL - AKJ Trójmiasto
 [024] Cyna64.32
53.5
[25-26]
062.07
0.00.0
[14]
004:09+12s
4.84.8
[29]
58.3
 27  Martyna Kucharska(YJ02)
 POL - KJ Jaroszówka
 [447] Baryt60.68
59.0
[45-46]
059.97
0.00.0
[28]
003:40-17s
0.00.0
[18]
59.0
 28  Diego Pieniaszek(YJ03)
 POL - KJ Stado Ogierów Starogard Gdański
 [031] Linton60.00
60.0
[48]
057.82
0.00.0
[12]
003:40-17s
0.00.0
[18]
60.0
 29  Justyna Kopko
 POL - Pomorska Liga Jeździecka
 [029] Klasyka64.09
53.9
[27-30]
058.48
0.00.0
[33]
003:13-44s
14.014.0
[32]
67.9
 30  Andrzej Gadaś
 POL - SKJ Bobrowy Staw
 [021] Harry Potter60.68
59.0
[45-46]
457.29
0.04.0
[43]
003:22-35s
5.05.0
[30]
68.0
 31  Tobias Jorgensen(YR97)
 DEN - Denmark
 [057] Stevnsgards Zaki55.91
66.1
[49]
464.46
0.04.0
[47]
003:45-12s
0.00.0
[11]
70.1
 32  Agnieszka Rąbca
 POL - AKJ Trójmiasto
 [005] Negro Avharro67.50
48.8
[10-11]
059.24
0.00.0
[5]
2003:24-33s
3.023.0
[40]
71.8
 33  Erika Sjostrom(YR95)
 SWE - Sweden
10078609
 [438] Hermione Jay 105DL1170.23
44.7
[5]
062.43
0.00.0
[16]
2004:18+21s
8.428.4
[42]
73.1
 34  Olga Kopotova
 EST - Estonia
 [046] Eliumi61.36
58.0
[39-40]
063.69
0.00.0
[19]
003:11-46s
16.016.0
[33]
74.0
 35  Anna-Liisa Raudsepp(YR96)
 EST - Estonia
10086500
 [001] El Barrio66.14
50.8
[13-15]
066.57
0.00.0
[9]
2004:06+9s
3.623.6
[41]
74.4
 36  Teisi Unt(YJ01)
 EST - Estonia
 [500] Parys63.64
54.5
[31]
067.16
0.00.0
[18]
2003:51-6s
0.020.0
[36]
74.5
 37  Paulina Fieducik
 POL - bez przyn. klubowej (POM)
 [030] Nil63.18
55.2
[34]
065.33
0.00.0
[11]
2003:46-11s
0.020.0
[38]
75.2
 38  Justyna Kopko
 POL - Pomorska Liga Jeździecka
 [020] Iwan62.27
56.6
[37]
058.21
0.00.0
[7]
2003:31-26s
0.020.0
[39]
76.6
 39  Maura Reszuta(YR97)
 POL - Sopocki Klub Jeździecki
10119112
 [429] Brando Grand 104UH4760.91
58.6
[43-44]
062.01
0.00.0
[24]
2003:55-2s
0.020.0
[34]
78.6
 40  Marta Łazorczyk
 POL - Pomorska Liga Jeździecka
 [052] Chilling Zahir60.45
59.3
[47]
061.52
0.00.0
[31]
2003:49-8s
0.020.0
[37]
79.3
 41  Aleksandra Stanik
 POL - AKJ Trójmiasto
 [012] Kamena H53.18
70.2
[50]
462.24
0.04.0
[41]
004:17+20s
8.08.0
[31]
82.2
 42  Jagoda Kazana(YJ01)
 POL - AKJ Trójmiasto
 [009] Sweet Surprise50.91
73.6
[51]
460.75
0.04.0
[46]
2003:55-2s
0.020.0
[34]
97.6
 43  Włodzimierz Gieryszewski
 POL - KSK Stare Babice
 [014] Havana Alexandria61.14
58.3
[41-42]
476.32
8.012.0
[50]
2004:18+21s
8.428.4
[42]
98.7
 44  Agata Żur
 POL - UKJ Karmen Niekłonice
 [036] Eti Queen70.68
44.0
[4]
468.33
0.04.0
[42]
6004:57+60s
24.084.0
[44]
132.0
 -  Agata Ćwiklińska(J98)
 POL - AKJ Trójmiasto
 [003] Virthus66.14
50.8
[13-15]
464.44
0.04.0
[36]
elimination
elimination
 -  Joanna Czarnecka
 POL - JKS Senny
 [027] Agostino J62.05
56.9
[38]
057.58
0.00.0
[35]
elimination
elimination
 -  Marek Wajda
 POL - KJ Dworek Okuniew
 [039] Nessino64.09
53.9
[27-30]
468.42
0.04.0
[44]
elimination
elimination
 -  Natasza Wostal(YJ03)
 POL - KJ Stado Ogierów Starogard Gdański
 [026] Dolce Vita60.91
58.6
[43-44]
058.88
0.00.0
[25]
elimination
elimination
 -  Jan Mossakowski
 POL - SJ Baborówko
10037074
 [044] Diana66.59
50.1
[12]
064.95
0.00.0
[22]
retired
retired
 -  Agata Ćwiklińska(J98)
 POL - AKJ Trójmiasto
 [008] Alaska67.50
48.8
[10-11]
865.52
0.08.0
[49]
withdrawn
withdrawn
1r=1 refusal, 2r=2 refusals, 3r=3 refusals, bfd=Breaking a frangible obstacle/device, fR=fall rider, fH=fall horse, dr=dangerous riding, rt=retired, el=eliminated, dq=disqualified, wd=widthdrawn, fd=fence down