Stań się gwiazdą w swojej branży!

Opowiedz nam o sobie

Audyt energetyczny – na czym polega?

Robert Szymczak 2022-12-03 0 komentarzy
Audyt energetyczny – na czym polega?

Pierwszym krokiem audytora jest często ocena całego budynku. Stanowi ona dobry punkt wyjścia do określenia tego, jakie zmiany należy wprowadzić. Audyt energetyczny pomieszczeń jest przeprowadzany dopiero wtedy, gdy chce się uzyskać bardziej szczegółowe informacje, dotyczące instalacji termoizolacyjnej w określonym pomieszczeniu.

Audytor sprawdza zazwyczaj takie elementy jak:

  • jednostki grzewcze,
  • klimatyzatory,
  • sprzęt AGD w tym lodówkę, zmywarkę oraz pralkę, 
  • termoizolację budynku.

Izolacja i stan ścian są równie ważne

Stan izolacji w ścianach i sufitach ma ogromne znaczenie, jako że utraty ciepła  zachodzą najczęściej przez przegrody budowlane. Dom może tracić ciepło przez kłopotliwe obszary, takie jak okna z pojedynczą szybą, ściany działowe oraz niewłaściwa termoizolacja przegród. Warto wówczas zainwestować w dodatkowe rozwiązania izolacyjne, takie jak dodatkowe pokrycie strychu lub podwójne szyby. Audytora interesuje również stan ścian zewnętrznych domu, dachu i okien. Bada on między innymi to, czy są na nich jakiekolwiek oznaki wilgoci, takie jak na przykład pękająca farba. Jeśli zauważy oznaki osadzania się wilgoci na danej powierzchni, powinien jak zalecić jak najszybsze podjęcie odpowiednich kroków, aby zabezpieczyć cały budynek przed rozwojem pleśni i innych mikrobów.

Z czyjej pomocy skorzystać?

Chcąc powierzyć audyt ekspertom, warto bliżej zapoznać się z ofertą firmy opisanej pod adresem efektywniej.pl. Tworzą ją sprawdzeni audytorzy energetyczni z wieloletnim doświadczeniem w swoim zawodzie.

Skomentuj wpis