Stań się gwiazdą w swojej branży!

Opowiedz nam o sobie

EKUZ w Szwajcarii - co obejmuje?

Mikołaj Krupa 2022-02-14 0 komentarzy
EKUZ w Szwajcarii - co obejmuje?

Wyrobienie EKUZ jest bardzo proste. Wystarczy udać się do oddziału NFZ i złożyć tam odpowiedni wniosek. O kartę ubezpieczenia może starać się każdy, kto opłaca składki i członkowie jego rodziny. To rozwiązanie cieszy się szczególną popularnością wśród turystów. Nic w tym dziwnego, ponieważ właśnie w takich okolicznościach sprawdza się najlepiej.

Jak wygląda EKUZ w Szwajcarii? Jest honorowane, ale obejmuje wyłącznie sytuacje związane z:

  • nagłą utratą zdrowia,
  • ucierpieniem w wypadku,
  • koniecznością pilnej interwencji lekarskiej.

Jeśli osoba przebywająca za granicą będzie ofiarą wypadku lub jej stan zdrowia pogorszy się tak bardzo, że będzie wymagać hospitalizacji i ratowania życia, może liczyć na pomoc. Lżejszych przypadków Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego nie obejmuje. W ramach ubezpieczenia nie jest możliwe skorzystanie z profilaktycznej wizyty lekarskiej i wykonanie rutynowych badań. Jakkolwiek dla turysty i osoby przebywającej w kraju tymczasowo opieka EKUZ może wystarczyć, na dłuższe pobyty się nie sprawdzi. Wówczas warto kupić dodatkowe ubezpieczenia.

Więcej informacji na ten temat można znaleźć na stronie szwajcariazdrowie.ch. Witrynę prowadzi specjalistka od ubezpieczeń w Szwajcarii, która często pomaga klientom zrozumieć przepisy i zabezpieczyć się przed różnymi wypadkami.

Skomentuj wpis