Stań się gwiazdą w swojej branży!

Opowiedz nam o sobie

Gdzie zrobić USG piersi w Warszawie

Mikołaj Krupa 2019-05-27 0 komentarzy
Gdzie zrobić USG piersi w Warszawie

Dzięki regularnym wizytom u ginekologa, badaniom piersi oraz wykonywaniu innej niezbędnej diagnostyki, wiele kobiet zwiększa swoje szanse na szybkie i całkowite wyleczenie się z różnych schorzeń, w tym głównie nowotworów. Poza cytologią, USG ginekologicznym ważne jest również USG piersi. W przypadku tego ostatniego kobiety, który ukończyły 30 lat, powinny regularnie (czyli przynajmniej raz do roku) wykonywać je. To profilaktyczne badanie (zwłaszcza pod kątem raka), które nie jest szkodliwe i może być robione tak często, jak zaistnieje konieczność.

Jedną z placówek, w których można zrobić USG piersi w Warszawie, wyposażoną w nowoczesny i sprawdzony sprzęt jest Macromedica. Tutaj żadna pacjentka nie będzie długo oczekiwać na wizytę, a badanie przeprowadzi jeden z doświadczonych specjalistów. Mając jego wynik, szybciej też umówi się z ginekologiem.

 

Kiedy wskazane jest badanie?

 

Nie tylko sam wiek – przekroczenie 30 lat – jest wskazaniem do wykonania badania ultrasonograficznego piersi w Warszawie. Warto zgłosić się na nie, kiedy pacjentka odczuwa bóle piersi lub wyczuła jakieś zmiany w nich, bądź zaobserwowała samoistny wyciek z brodawek sutkowych. Badania wskazane są także przy obciążeniach genetycznych czy występowaniu raku piersi w rodzinie oraz w przypadku stosowania hormonalnej terapii zastępczej. Nie trzeba się do niego specjalnie przygotowywać. Lekarz na początku zapyta pacjentkę o powód wizyty lub – jeśli zajdzie taka potrzeba – zrobi wywiad medyczny. Za pomocą specjalnej sondy zbada m.in. budowę sutków, doły pachowe i obecność zmian ogniskowych. Po zakończeniu badania przekaże informacje o wszelkich ewentualnych zmianach i leczeniu, któremu kobieta powinna się poddać. Może zostać także skierowana na dodatkowe badania.

Skomentuj wpis