Stań się gwiazdą w swojej branży!

Opowiedz nam o sobie

Jak działa wirówka?

Mikołaj Krupa 2019-04-30 0 komentarzy
Jak działa wirówka?

Jednym z podstawowych sprzętów laboratoryjnych jest wirówka. Korzystają z niej laboratoria medyczne i przemysłowe, gabinety stomatologiczne i medycyny estetycznej, a nawet kliniki weterynaryjne. Upraszczając, wirówka osiąga bardzo wysokie obroty, dzięki którym na przykład we krwi oddziela się osocze. Dzięki temu można przeprowadzić szybkie badania. Poszczególne wirówki mają zróżnicowane rozmiary i funkcjonalność.

Każde urządzenie powinno być certyfikowane i ściśle dopasowane do zakresu usług danego laboratorium. Wśród polecanych firm wymienia się Zenithlab, Neuation czy Centurion Scientific – urządzenia każdej z nich są oferowane przez autoryzowanego dystrybutora eqlab.pl. Dzięki współpracy z tą firmą można liczyć na 24- lub 36-miesięczną gwarancję, a także pewność, że w przypadku konieczności naprawy będzie dostarczony sprzęt zastępczy.

Wirówka do krwi w cenie kilkuset lub nawet kilku tysięcy złotych nikogo nie powinna szokować. Mowa przecież o urządzeniach, które pozwalają przeprowadzać skomplikowane procedury diagnostyczne. U autoryzowanych przedstawicieli można liczyć na dobry stosunek jakości do ceny.

Na koszt wpływa również funkcjonalność, przeznaczenie wirówki, a także jej wymiary. Istnieją wirówki do osocza bogatopłytkowego, fibryn, tłuszczu, ale też weterynaryjne, z funkcją chłodzenia, do cytologii i testów Coombsa czy biochemiczne. Zdecydowanie warto poświęcić trochę czasu na znalezienie idealnego sprzętu. Przemyślana inwestycja gwarantuje efektywne wykorzystanie – dla dobra pacjentów i klientów oraz korzyści samego laboratorium.

Skomentuj wpis