Stań się gwiazdą w swojej branży!

Opowiedz nam o sobie

Jak mieć więcej obserwujących?

Robert Szymczak 2019-07-22 0 komentarzy
Jak mieć więcej obserwujących?

Kont na Instagramie jest już tak wiele, że użytkownikom nie wyświetlają się wszystkie nawet spośród tych, które świadomie zaczęli obserwować. Kluczowe jest tu pojęcie zasięgów, które wynikają z działania algorytmu Instagrama. Aby poprawić swoje statystyki, czyli liczbę obserwujących, polubień czy komentarzy, należy spodobać się nie tylko innym użytkownikom, ale też robotom, które kontrolują działanie portalu. Jak połączyć jedno z drugim?

Przede wszystkim profil musi być prowadzony regularnie i z pomysłem. Skupienie wyłącznie na selfie, bez jakichkolwiek innych treści, nie należy do najlepszych koncepcji. Zostawmy na boku gwiazdy, dla których Instagram jest tylko kolejnym kanałem komunikacji. Osoby czy marki, które dopiero chcą się wybić, muszą wiedzieć, jak mieć więcej obserwujących na Instagramie. Efekt uzyskuje się między innymi regularnością dodawanych postów, ich różnorodnością i jakością, doborem hasztagów, wchodzeniem w interakcje, a także wykorzystywaniem narzędzi IG TV oraz Stories. Aby ktoś obserwował profil, trzeba dać mu poczucie, że nie będzie tego żałował. Że skoro już zaciekawił się wybranym postem, takich ciekawych treści będzie tylko więcej i więcej.

Rozwój profilu na Instagramie jest trudnym i czasochłonnym wyzwaniem. Dlatego marki oraz influencerzy korzystają ze wsparcia profesjonalnych agencji, takich jak crazyfejm.pl. Specjaliści posiadają szczegółową wiedzę na temat aktualnych trendów i mechanizmów w serwisie. Począwszy od doboru hasztagów, kończąc na optymalnej godzinie publikacji i analizie statystyk – po prostu warto mieć do dyspozycji merytorycznych doradców i wykonawców, którzy na dobre „rozruszają” profil. Osiąganie korzyści z popularności na portalach społecznościowych jest uwarunkowane posiadaniem nie tylko ciekawego contentu, ale przede wszystkim dużego grona obserwujących.

Skomentuj wpis