Stań się gwiazdą w swojej branży!

Opowiedz nam o sobie

Miód spadziowy od Bee True

Robert Szymczak 2021-04-12 0 komentarzy
Miód spadziowy od Bee True

Wszelkie inne miody pozyskiwane są z nektarów zbieranych przez pszczoły z bardzo różnych roślin, nawet tak zaskakujących jak kolendra, tymianek, bazylia czy kwiaty pomarańczy - w Polsce miody te są stosunkowo mało znane. Dobrze znany jest za to miód spadziowy, ale czy wszyscy wiedzą, z czego jest on pozyskiwany? Nie z nektaru, a z wydzieliny mszyc i czerwców, bytujących na drzewach różnych gatunków. Wydzielinę tę zbierają pszczoły, przetwarzając ją na specyficzny rodzaj miodu. Bee True oferuje ten miód w dwóch wariantach - ze spadzi liściastej i iglastej. Jak nietrudno się domyślić, to, na jakich drzewach bytowały owady, ma ogromny wpływ na jakość miodu, zarówno jeśli chodzi o jego smak i zapach, jak i właściwości.

Spadź iglasta sprawia, że w miodzie wyraźnie wyczuwalna jest żywica, a więc jest to miód niezwykle aromatyczny - uwielbia go wiele osób. Świetnie nadaje się zwłaszcza do napojów, jak grzane wino czy piwo, ale i herbata, nadając im cudowny aromat oraz ciekawy posmak, ale sprawdzi się też w wypiekach i wszelkich innych zastosowaniach. Miód ten ma też cenne dla zdrowia właściwości. Łagodzi przede wszystkim kaszel i ogólnie dodatnio wpływa na działanie układu oddechowego. Pomaga też przy bezsenności. Taki miód jest przy tym bardzo ciemny.

Nieco jaśniejszy miód ze spadzi liściastej jest delikatniejszy w smaku, niezwykle smaczny i również odpowiedni do wszelkiego rodzaju zastosowań. Warto stosować go, kiedy chce się wzmocnić swój organizm i poprawić odporność.

Dla wielu osób jednak miody te są przede wszystkim smakołykami.

Skomentuj wpis