Stań się gwiazdą w swojej branży!

Opowiedz nam o sobie

Opony rowerowe

Lena Dąbrowska 2018-12-16 0 komentarzy
Opony rowerowe

Nazwa sklepu Rowerowy Raj rzecz jasna jest nazwą żartobliwą. Jednak nie do końca! Znakomity asortyment sklepu może w oczach pasjonata wywołać łzy szczęścia. Regularnie rozbudowywana oferta umożliwia skompletowanie perfekcyjnie dopasowanego do potrzeb roweru. Niezaprzeczalnie, osprzęt stosowany przez producentów zazwyczaj prezentuje zadowalający poziom, jednak np. przy wyczynowej jeździe zachodzi potrzeba rozwiązań, na najwyższym poziomie z możliwych.

W tym kontekście należy podkreślić, jak dużą rolę odgrywają odpowiednio dobrane opony. Typ roweru, styl i dynamika jazdy, podłoże, po którym ma jeździć rower — wszystkie te czynniki należy uwzględnić, dobierając ogumienie. Wybór w ostatecznym rozrachunku wyraźnie rzutuje na osiągane wyniki na trasie i komfort jazdy.

Katalog dostępny na stronie rowerowy-raj.pl zawiera ogumienie dla wszystkich typów rowerów tam dostępnych. Przy zakupie należy przede wszystkim wziąć pod uwagę, że np. rower górski ma zupełnie inne wymagania niż rower szosowy. Określona grubość, skład mieszanki odpowiadający potrzebom danej aplikacji oraz specjalny bieżnik — to podstawowe zmienne, które dla wspomnianych przykładów będą się miały zupełnie inaczej. Kiedy MTB potrzebuje grubej opony, o mieszance, minimalizującej ryzyko przebicia i bieżniku zapewniającym przyczepność, w wypadku szosówki będzie to opona o 1/3 grubości MTB, dużej twardości i bieżnikowaniu pozwalającym na rozwinięcie jak największych prędkości na stabilnym i równym gruncie.

W celu optymalnego przygotowania się do jazdy, warto skonsultować wybór odpowiedniego modelu ze specjalistami sklepu, którzy z chęcią podzielą się z Państwem swoją fachową wiedzą.

Skomentuj wpis